AIRLESS – ekologiczne opakowania chroniące Twój kosmetyk!

Posiadają certyfikat EcoCert, co oznacza, że podlegają w 100% recyklingowi!

Czy wiesz, że opakowanie typu Airless zwiększasz trwałość kosmetyku o 15%?

Wiele opakowań nie zapewnia preparatom wystarczających warunków do długotrwałego przechowywania, czy zachowania sterylnego środowiska dla masy umieszczonej w opakowaniu. Problemem jest zbyt częste narażanie produktu na oddziaływanie powietrza oraz promieniowanie UV, co może powodować szybsze utlenianie się składników aktywnych.

Opakowania Airless, których używamy do konfekcji kosmetyków Charmine Rose®, Charm Medi® i Charm Podo® to rozwiązanie, które uchroni Twój preparat przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych!

Czym są opakowania typu Airless?

To butelki, które mają „zadanie” ograniczyć dostęp tlenu do masy kosmetyku w opakowaniu, a wszystko dzięki technologii zasysania tłoczka w górną stronę pompki, który równomiernie przesuwa całą substancję.

System aplikacji uniemożliwia cofnięcie się masy kosmetyku do wnętrza opakowania. Preparat pozostaje więc zabezpieczony przed przenoszeniem bakterii np. z opuszków palców. Szczelne, nieprzezroczyste opakowanie chroni przed działaniem promieni UV i odparowaniem wody z produktu.

Dodatkowym atutem jest maksymalne wykorzystanie kosmetyku wynoszące nawet 99% oraz wygoda użytkowania – produkt można aplikować trzymając butelkę do góry dnem.